FAQ

1.    Môže byť MOTOAIRBAG použitý opätovne po jeho aktivácii?
Pokiaľ bol Airbag aktivovaný bez nárazu, je možné ho opätovne použiť jednoduchou výmenou aktivačnej CO2 náplne. Presný popis výmeny aktivačnej náplne nájdete spolu s obrázkami na našej stránke.

2.    Pokiaľ sa vodič zabudne od motocykla pomocou rýchlospojky odpojiť, spustí sa aktivácia MOTOAIRBAGu?
Nie.. Systém obsahuje bezpečnostný ventil na ktorého aktiváciu je potrebné vyvinúť ťažnú silu o váhe min. 12- 15 kg. Je to dostatok na to, aby sa pri zabudnutí odopnúť systém nedokázal samovoľne aktivovať.

3.    Môže sa vodič počas jazdy na motocykli so zapnutým MOTOAIRBAGom voľne pohybovať?
Áno, samozrejme. Bezpečnostné lanko je dostatočne dlhé a rozťahovateľné ( točené).

4.    Môže byť MOTOAIRBAG zaistený na ktorejkoľvek časti motocykla?
Nie. Na zaistenie aktivačného lanka sú spolu s bundou či vestou vždy dodávané istiace krúžky v dvoch veľkostiach. Tieto musia byť pripevnené na motocykel podľa návodu v pravej zadnej časti motocykla, pričom aktivačné lanko musí byť pri jazde vedené vždy vrchnou časťou ponad stehno vodiča. Kôli správnemu fungovaniu systému vodič nesmie na lanku nikdy sedieť. Návod na zaistenie spolu s obrázkovou dokumentáciou nájdete na našej stránke.

5.    Prečo bolo na zaistenie aktivačného lanka zvolené miesto napravo vzadu na motocykli?
Miesto bolo zvolené s prihliadnutím na komfort a bezpečnosť vodiča počas jazdy. Ďalším významným atribútom je fakt, že najviac havárii na motorke ( 90 %) sú nárazy pri ktorých vodič letí z motocykla smerom dopredu. Takto umiestnené zaistenie aktivačného lanka zároveň skracuje aktivačný čas počas prípadnej kolízie.

6.    Môže byť na MOTOAIRBAGu ( bunde) nosený ruksak, či iné oblečenie?
Nie. V prípade kolízie by mohol ruksak či dodatočné oblečenie krátiť aktivačnú dobu- nafúknutie airbagu.

7.    Zachráni mi MOTOAIRBAG v prípade kolízie život?
Môže. Avšak treba myslieť na to, že airbag len znižuje riziko fatálnych následkov v prípade nehody. Vďaka nafúknutým vakom v bunde pri náraze pohlcuje významnú časť energie a pomáha chrániť najdôležitejšie časti tela. Pri bunde s nafukovacím golierom tento pri aktivácii vystrelí a pevne zafixuje priestor medzi hlavou a telom. Tým chráni krčné stavce a zároveň pomáha chrániť krčné väzivo.

8.    Stihne sa MOTOAIRBAG aktivovať skôr ako dopadnem na zem?
Áno, MOTOAIRBAG sa aktivuje za 0,2- 0,5 sekundy ešte pred nárazom na zem.

9.    Je MOTOAIRBAG bunda vode odolná v prípade nepriazne počasia?
Momentálne ponúkame tri varianty materiálového riešenia na základe dopytu naších zákazníkov. Bezpečnostná bunda so sieťovaním je určená pre horúcu letnú sezónu a pre dobrú ventiláciu. Zatiaľ čo polyester 600D a pravá koža chráni telo vodiča aj v nepriaznivom a chladnejšom počasí.

10.    Sú vaše vesty a bundy dostatočne bezpečné? Majú certifikáty kvality?
Všetky nami predávané produkty sú samozrejme testované s TUV, CE, SGS a PSB. AIRBAG system je testovaný samotným Intertek ETL Entela- jednou z najlepších spoločností zameraných na testovanie airbagov vo svete!! Túto spoločnosť odporúčajú a zároveň v nej testujú airbagy svetoznáme firmy ako napr.HONDA, FORD, GM Motors, CHRYSLER.

11.    Je aktivačná náplň CO2 teplu odolná? Má CO2 náplň vyhradenú dobu použitia?
CO2 plnenie je testované a certifikované ako výbuchu odolné testovacím centrom TUV v Nemecku. Je určená pre použitie v bežných teplotách našej zemepisnej šírky a nemá obmedzený datum spotreby.
 
12.    Čo všetko môže MOTOAIRBAG chrániť ?
Naše bundy chránia chrbticu, hruď a brušnú časť, obličkový priestor vodiča. Zároveň chránia fixačným golierom krk a krčné stavce a týmto významne dopomáhajú znížiť riziko fatálnych následkov v prípade nehody.

13.    Pri náraze na zem s aktivovaným MOTOAIRBAG - neodrazím sa od zeme ako lopta?
Airbag nepôsobí ako odrazená lopta od zeme. Jeho hlavnou úlohou je absorvovať čo najviac energie pri samotnom náraze.

14.    Kde si môžem zakúpiť náhradné plnenie CO2 ?
Náhradné plnenia sú vždy dostupné skladom a objednať si ich môžete na motoairbag.sk, pričom tieto plnenia so stlačeným CO2 sú v dvoch veľkostných kategóriach: 25 gramové a 38 gramové pre rôzne typy modelov.

15.    Prečo používate 3M scotchlite vysokoreflexné prvky na vaších bundách?
3M scotchlite vysokoreflexné prvky sú počas priaznivého počasia na naších bundách voľným okom ťažko viditeľné. Avšak za zníženej viditeľnosti a najmä v noci patria k významným ochranným prvkom v cestnej premávke. Práve kôli nedostatočnej viditeľnosti sa na naších cestách ročne udeje niekoľko smrteľných dopravných nehôd.

Naša ideológia a posolstvo do najbližšej budúcnosti je jasné: chceme chrániť ľudské životy a preventívne pôsobiť v oblasti bezpečnosti pri jednom z najkrajších ale zároveň najnebezpečnejších prvkoch cestnej premávky.